trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Henrique
0
followers
Brazil
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
120
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Doctor Strange
65,896 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,071 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,147 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,744 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,530 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,721 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,866 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,217 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,658 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,483 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,523 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,130 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,116 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,774 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,587 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,832 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,129 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,371 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,787 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,072 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,889 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,898 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,591 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,172 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,781 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,224 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,831 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,416 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
29,011 votes
7
— Good
74%
It
29,132 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,270 votes
7
— Good
83%
Memento
25,899 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,575 votes
7
— Good
73%
Cars
26,762 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,343 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,030 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,013 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,051 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,352 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,344 votes
7
— Good
74%
The Jungle Book
22,197 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,211 votes
7
— Good
73%
Looper
21,800 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,238 votes
7
— Good
74%
American Sniper
19,479 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,201 votes
7
— Good
76%
American Psycho
18,507 votes
7
— Good
73%
X2
18,056 votes
7
— Good
73%
Madagascar
16,983 votes
7
— Good
72%
The Mask
15,470 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,640 votes
7
— Good
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,427 votes
7
— Good
63%
Ad Astra
15,599 votes
7
— Good
80%
Dallas Buyers Club
13,147 votes
7
— Good
64%
The Purge
13,581 votes
7
— Good
68%
Kick-Ass 2
12,864 votes
7
— Good
64%
The Interview
12,539 votes
7
— Good
71%
Ice Age: The Meltdown
11,696 votes
7
— Good
70%
The 40 Year Old Virgin
11,435 votes
7
— Good
69%
Ice Age: Collision Course
11,360 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup