trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ian.Gk
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
216
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
78%
Avatar
60,037 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,124 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,216 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,382 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,851 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,459 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,105 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,925 votes
8
— Great
82%
Up
38,890 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,817 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,988 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,382 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,885 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,630 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,678 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,017 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,509 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,657 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,817 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,669 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,782 votes
8
— Great
74%
It
29,123 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,257 votes
8
— Great
83%
Memento
25,874 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,560 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,533 votes
8
— Great
76%
300
25,130 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,299 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,929 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,153 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,557 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,928 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,345 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,420 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,840 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,420 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,351 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,250 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,225 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,700 votes
8
— Great
73%
Looper
21,791 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,417 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,358 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,687 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,709 votes
8
— Great
77%
District 9
19,879 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,056 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,444 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
20,045 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,930 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
17,975 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,811 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,027 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,192 votes
8
— Great
73%
X2
18,046 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,477 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,750 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,389 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,922 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,090 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup