trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ibrahim AbuRahma
1
follower
Deutschland
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
165
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Up
39,000 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,380 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,395 votes
8
— Great
80%
Logan
60,833 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,861 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,389 votes
8
— Great
79%
Dune
36,735 votes
8
— Great
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
5,009 votes
8
— Great
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,751 votes
8
— Great
78%
Me Before You
16,045 votes
8
— Great
78%
Bittersweet
92 votes
8
— Great
78%
The Wizard of Oz
9,344 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,760 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,216 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,771 votes
8
— Great
77%
District 9
19,942 votes
8
— Great
77%
10 Things I Hate About You
11,509 votes
8
— Great
77%
The Book Thief
5,223 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,637 votes
8
— Great
76%
Dogma
6,754 votes
8
— Great
76%
Star Trek IV: The Voyage Home
4,005 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,023 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,815 votes
8
— Great
76%
Trevor Noah: Son of Patricia
475 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
18,045 votes
8
— Great
76%
50/50
7,688 votes
8
— Great
75%
Superbad
14,846 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,592 votes
8
— Great
75%
Avatar: The Way of Water
18,961 votes
8
— Great
75%
The Age of Adaline
8,815 votes
8
— Great
75%
Begin Again
6,301 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,557 votes
8
— Great
75%
Mean Girls
12,600 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,666 votes
8
— Great
74%
Star Trek VI: The Undiscovered Country
3,550 votes
8
— Great
74%
You're Not You
1,011 votes
8
— Great
74%
The Intern
15,997 votes
8
— Great
74%
The Edge of Seventeen
8,769 votes
8
— Great
74%
Superman
5,933 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,570 votes
8
— Great
73%
The Holiday
7,626 votes
8
— Great
73%
Comedy Central Roast of Donald Trump
303 votes
8
— Great
73%
Easy A
12,102 votes
8
— Great
73%
X-Large
80 votes
8
— Great
73%
The Time Traveler's Wife
4,232 votes
8
— Great
73%
Déjà Vu
8,551 votes
8
— Great
72%
The Fast and the Furious
16,947 votes
8
— Great
72%
The Parent Trap
5,238 votes
8
— Great
72%
Star Trek: Generations
4,117 votes
8
— Great
72%
Bumblebee
15,725 votes
8
— Great
72%
Enola Holmes 2
5,790 votes
8
— Great
71%
X+Y
1,230 votes
8
— Great
71%
In Time
17,481 votes
8
— Great
71%
Why Him?
15,271 votes
8
— Great
71%
Star Trek III: The Search for Spock
3,674 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,556 votes
8
— Great
71%
Tag
10,402 votes
8
— Great
71%
American Pie
12,835 votes
8
— Great
71%
Chappie
15,067 votes
8
— Great
71%
Bad Santa
5,163 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup