trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tom Jones
0
followers
Bradenton, Florida
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,755 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,047 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,304 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,287 votes
9
— Superb
72%
10 Cloverfield Lane
24,570 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,220 votes
9
— Superb
72%
Game Night
17,325 votes
9
— Superb
77%
The Butterfly Effect
15,374 votes
9
— Superb
73%
Prey
12,718 votes
9
— Superb
77%
Total Recall
11,836 votes
9
— Superb
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,180 votes
9
— Superb
77%
Airplane!
9,471 votes
9
— Superb
71%
The Mist
9,349 votes
9
— Superb
71%
Cube
8,732 votes
9
— Superb
73%
Déjà Vu
8,534 votes
9
— Superb
69%
Event Horizon
7,258 votes
9
— Superb
77%
The Abyss
6,229 votes
9
— Superb
78%
Misery
6,021 votes
9
— Superb
72%
The Place Beyond the Pines
5,931 votes
9
— Superb
72%
The Bone Collector
5,296 votes
9
— Superb
71%
Triangle
4,871 votes
9
— Superb
64%
Pride and Prejudice and Zombies
5,016 votes
9
— Superb
66%
The Thing
4,891 votes
9
— Superb
73%
Old School
4,650 votes
9
— Superb
73%
Scrooged
4,028 votes
9
— Superb
69%
Exam
3,716 votes
9
— Superb
68%
Along Came a Spider
2,810 votes
9
— Superb
71%
The Iceman
2,578 votes
9
— Superb
66%
No Exit
2,493 votes
9
— Superb
70%
Kiss the Girls
2,187 votes
9
— Superb
66%
Airplane II: The Sequel
2,068 votes
9
— Superb
75%
Major League
1,856 votes
9
— Superb
71%
Breakdown
1,371 votes
9
— Superb
70%
Dog Soldiers
1,369 votes
9
— Superb
61%
The Stepfather
1,033 votes
9
— Superb
69%
Silver Bullet
870 votes
9
— Superb
66%
Harsh Times
855 votes
9
— Superb
65%
Death Race 2000
848 votes
9
— Superb
68%
The Stepfather
452 votes
9
— Superb
62%
Pawn Shop Chronicles
456 votes
9
— Superb
60%
High School High
317 votes
9
— Superb
58%
Stepfather 2
138 votes
9
— Superb
54%
Stepfather 3
65 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup