trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tom Jones
0
followers
Bradenton, Florida
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
153
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,691 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,238 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,929 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,164 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,524 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,180 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,586 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,015 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,642 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Split
32,555 votes
5
— Meh
77%
Home Alone
30,694 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,286 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,269 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
25,083 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,561 votes
9
— Superb
81%
Oppenheimer
21,332 votes
5
— Meh
83%
Aliens
20,211 votes
9
— Superb
69%
Life
21,894 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,350 votes
7
— Good
77%
Nightcrawler
18,803 votes
8
— Great
76%
American Psycho
18,507 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Snowpiercer
19,122 votes
8
— Great
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,705 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,321 votes
9
— Superb
72%
Don't Breathe
17,185 votes
7
— Good
75%
Source Code
16,866 votes
8
— Great
77%
The Butterfly Effect
15,369 votes
9
— Superb
72%
The Cabin in the Woods
15,692 votes
8
— Great
75%
Elf
14,568 votes
8
— Great
75%
Predestination
14,239 votes
8
— Great
78%
Predator
13,881 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Invisible Man
14,216 votes
7
— Good
79%
The Breakfast Club
13,407 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moon
12,910 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Prey
12,703 votes
9
— Superb
68%
The Shallows
12,986 votes
6
— Fair
81%
The Thing
11,834 votes
10
— Totally Ninja!
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,526 votes
8
— Great
74%
Batman
12,152 votes
8
— Great
77%
Total Recall
11,828 votes
9
— Superb
69%
Office Christmas Party
12,231 votes
8
— Great
67%
Indiana Jones and the Dial of Destiny
11,184 votes
8
— Great
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,178 votes
9
— Superb
71%
Ready or Not
10,248 votes
7
— Good
65%
The Lost City
10,516 votes
7
— Good
71%
Batman Returns
10,015 votes
8
— Great
76%
The Illusionist
9,665 votes
8
— Great
77%
Law Abiding Citizen
9,547 votes
7
— Good
77%
Airplane!
9,464 votes
9
— Superb
71%
The Mist
9,342 votes
9
— Superb
76%
The Machinist
8,857 votes
8
— Great
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,730 votes
8
— Great
73%
The Equalizer 3
8,724 votes
7
— Good
71%
Cube
8,726 votes
9
— Superb
73%
Déjà Vu
8,531 votes
9
— Superb
61%
Old
8,998 votes
6
— Fair
69%
1408
8,326 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Cowboys & Aliens
8,796 votes
7
— Good
65%
Pain & Gain
8,254 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Leave the World Behind
7,878 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup