Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Richard Bowes
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
209
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
80%
Logan
62,278 votes
7
— Good
77%
Get Out
42,112 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,796 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
37,339 votes
7
— Good
85%
Parasite
35,312 votes
7
— Good
80%
Knives Out
33,675 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
33,001 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
31,239 votes
7
— Good
77%
The Accountant
31,335 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
29,452 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,601 votes
7
— Good
72%
Tenet
26,336 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,564 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
25,639 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,872 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,896 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,751 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,671 votes
7
— Good
74%
The Jungle Book
22,399 votes
7
— Good
76%
Alita: Battle Angel
22,201 votes
7
— Good
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,697 votes
7
— Good
77%
Sully
20,669 votes
7
— Good
82%
Green Book
19,706 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
20,085 votes
7
— Good
69%
Bird Box
19,139 votes
7
— Good
70%
Glass
18,342 votes
7
— Good
75%
Deepwater Horizon
17,625 votes
7
— Good
78%
The Gentlemen
16,918 votes
7
— Good
76%
Toy Story 4
17,010 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,771 votes
7
— Good
69%
Ocean's Eight
17,139 votes
7
— Good
67%
Alice in Wonderland
17,012 votes
7
— Good
72%
Hereditary
16,358 votes
7
— Good
73%
American Made
16,093 votes
7
— Good
78%
Train to Busan
15,326 votes
7
— Good
70%
Us
15,810 votes
7
— Good
73%
Moonlight
14,457 votes
7
— Good
76%
BlacKkKlansman
14,129 votes
7
— Good
71%
The Invisible Man
14,450 votes
7
— Good
70%
Zombieland: Double Tap
14,535 votes
7
— Good
70%
Mechanic: Resurrection
13,924 votes
7
— Good
73%
Lady Bird
12,988 votes
7
— Good
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
12,589 votes
7
— Good
71%
Extraction
13,043 votes
7
— Good
68%
The Shallows
13,134 votes
7
— Good
74%
Manchester by the Sea
11,764 votes
7
— Good
70%
Alice Through the Looking Glass
11,833 votes
7
— Good
75%
I, Tonya
11,187 votes
7
— Good
76%
Patriots Day
10,612 votes
7
— Good
78%
Straight Outta Compton
10,501 votes
7
— Good
67%
mother!
11,175 votes
7
— Good
69%
The Platform
10,960 votes
7
— Good
80%
There Will Be Blood
10,165 votes
7
— Good
71%
Ready or Not
10,550 votes
7
— Good
71%
Tag
10,533 votes
7
— Good
76%
Darkest Hour
10,106 votes
7
— Good
76%
Collateral Beauty
10,117 votes
7
— Good
75%
Molly's Game
10,007 votes
7
— Good
71%
Everest
10,221 votes
7
— Good
74%
Rocketman
9,780 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch