Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Richard Bowes
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
68
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
75,374 votes
8
— Great
77%
Arrival
57,943 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,438 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,710 votes
8
— Great
85%
Se7en
35,497 votes
8
— Great
77%
The Revenant
34,503 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,981 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,762 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,653 votes
8
— Great
72%
Jason Bourne
25,213 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,996 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,858 votes
8
— Great
70%
Despicable Me 3
20,862 votes
8
— Great
74%
No Time to Die
18,481 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,716 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,325 votes
8
— Great
69%
The Girl on the Train
17,027 votes
8
— Great
76%
Snowden
14,633 votes
8
— Great
72%
Nocturnal Animals
14,935 votes
8
— Great
75%
Hell or High Water
14,573 votes
8
— Great
82%
Lion
13,505 votes
8
— Great
80%
The Goonies
13,028 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,428 votes
8
— Great
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,855 votes
8
— Great
70%
Contagion
12,932 votes
8
— Great
68%
The Lobster
10,579 votes
8
— Great
75%
Palm Springs
10,104 votes
8
— Great
72%
Sicario: Day of the Soldado
10,194 votes
8
— Great
73%
Greyhound
8,695 votes
8
— Great
73%
The Favourite
8,671 votes
8
— Great
75%
A Monster Calls
7,733 votes
8
— Great
72%
T2 Trainspotting
7,093 votes
8
— Great
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,761 votes
8
— Great
65%
Colossal
7,190 votes
8
— Great
68%
Midnight Special
6,609 votes
8
— Great
71%
Vice
6,198 votes
8
— Great
73%
Brooklyn
5,694 votes
8
— Great
70%
All the Money in the World
5,186 votes
8
— Great
69%
The Girl in the Spider's Web
4,636 votes
8
— Great
75%
Anthropoid
3,777 votes
8
— Great
71%
Leave No Trace
3,500 votes
8
— Great
62%
Serenity
3,676 votes
8
— Great
75%
Detroit
3,332 votes
8
— Great
70%
Freaks
3,107 votes
8
— Great
74%
Official Secrets
3,016 votes
8
— Great
73%
BlackBerry
2,986 votes
8
— Great
70%
The Dig
2,546 votes
8
— Great
73%
The Report
2,427 votes
8
— Great
75%
Philomena
2,396 votes
8
— Great
68%
The Art of Self-Defense
2,449 votes
8
— Great
75%
Submarine
2,292 votes
8
— Great
75%
Grizzly Man
1,319 votes
8
— Great
67%
Under the Shadow
1,256 votes
8
— Great
67%
Elvis & Nixon
937 votes
8
— Great
77%
Threads
855 votes
8
— Great
65%
Subservience
840 votes
8
— Great
75%
Weiner
688 votes
8
— Great
77%
Jim Jefferies: Freedumb
562 votes
8
— Great
81%
AlphaGo
508 votes
8
— Great
78%
Jim Jefferies: Bare
495 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch