trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Adam K.
10
followers
Warsaw
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
68
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,867 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,092 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,718 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,578 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,446 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,377 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,677 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,069 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,709 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,402 votes
9
— Superb
84%
Cinema Paradiso
3,788 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,821 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,651 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,668 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,337 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,323 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,234 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,214 votes
9
— Superb
83%
Michael Jackson's Thriller
377 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,801 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,673 votes
9
— Superb
82%
Das Boot
3,793 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,253 votes
9
— Superb
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,505 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,118 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,475 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,984 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,236 votes
9
— Superb
81%
Scent of a Woman
4,688 votes
9
— Superb
80%
Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey
174 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,879 votes
9
— Superb
79%
Platoon
7,196 votes
9
— Superb
79%
Moana
49,017 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,912 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,455 votes
9
— Superb
79%
The Game
11,130 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,319 votes
9
— Superb
78%
I Hate Mondays
68 votes
9
— Superb
78%
Jaws
14,047 votes
9
— Superb
78%
The Fugitive
7,195 votes
9
— Superb
77%
Searching
10,420 votes
9
— Superb
77%
Moulin Rouge!
6,713 votes
9
— Superb
76%
The Devil's Advocate
10,353 votes
9
— Superb
76%
The Last of the Mohicans
4,223 votes
9
— Superb
76%
Apocalypto
7,363 votes
9
— Superb
76%
The Conjuring
18,934 votes
9
— Superb
76%
The Godfather: Part III
9,177 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,765 votes
9
— Superb
76%
Alita: Battle Angel
21,802 votes
9
— Superb
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,357 votes
9
— Superb
75%
Road to Perdition
5,033 votes
9
— Superb
74%
Batman
12,164 votes
9
— Superb
72%
We're the Millers
17,565 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,176 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,433 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,072 votes
9
— Superb
71%
50 First Dates
11,488 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,673 votes
9
— Superb
71%
Transformers
21,495 votes
9
— Superb
71%
Serial (Bad) Weddings
2,406 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup