trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
samet ilter
8
followers
istanbul
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
57
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,832 votes
7
— Good
86%
Inception
71,866 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,136 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,327 votes
7
— Good
81%
Iron Man
54,033 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,034 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,305 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,405 votes
7
— Good
72%
Thor
39,444 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,722 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,878 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,687 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,774 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,617 votes
7
— Good
70%
Venom
33,847 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,817 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,313 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,093 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,517 votes
7
— Good
73%
Cars
26,786 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,377 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,481 votes
7
— Good
88%
Schindler's List
21,022 votes
7
— Good
79%
Ocean's Eleven
21,463 votes
7
— Good
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,455 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,269 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
20,481 votes
7
— Good
74%
No Time to Die
18,086 votes
7
— Good
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,306 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,284 votes
7
— Good
63%
Dark Phoenix
17,088 votes
7
— Good
75%
Saw
14,297 votes
7
— Good
80%
Rush
13,178 votes
7
— Good
84%
The Pianist
12,608 votes
7
— Good
80%
The King's Speech
12,833 votes
7
— Good
73%
The Simpsons Movie
13,420 votes
7
— Good
68%
Night at the Museum
13,593 votes
7
— Good
67%
Red Notice
13,411 votes
7
— Good
73%
Troy
12,692 votes
7
— Good
73%
Wrath of Man
12,512 votes
7
— Good
69%
Ocean's Twelve
12,490 votes
7
— Good
76%
The Illusionist
9,673 votes
7
— Good
68%
Ice Age: Continental Drift
9,934 votes
7
— Good
76%
The Godfather: Part III
9,178 votes
7
— Good
75%
Les Misérables
8,424 votes
7
— Good
74%
The Judge
6,797 votes
7
— Good
72%
Lincoln
5,945 votes
7
— Good
75%
Green Street Hooligans
3,301 votes
7
— Good
68%
Super Size Me
3,417 votes
7
— Good
69%
The Water Diviner
2,157 votes
7
— Good
68%
Batman and Harley Quinn
1,980 votes
7
— Good
61%
Macbeth
2,005 votes
7
— Good
69%
Injustice
1,719 votes
7
— Good
70%
The Red Sea Diving Resort
1,651 votes
7
— Good
73%
Schumacher
1,232 votes
7
— Good
66%
The Man Who Killed Don Quixote
1,061 votes
7
— Good
76%
Deathstroke
3 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup