trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
harsh
VIP
8
followers
New York City
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
103
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Godfather
28,438 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,769 votes
8
— Great
88%
12 Angry Men
12,602 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,814 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,019 votes
8
— Great
87%
Your Name.
14,963 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,993 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,162 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,648 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,856 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,254 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,276 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,335 votes
8
— Great
83%
3 Idiots
4,218 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,657 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,583 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,450 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,361 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,674 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,840 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,924 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,683 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,063 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,404 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,105 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,462 votes
8
— Great
81%
1917
24,814 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,223 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,101 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,966 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,713 votes
8
— Great
80%
Justice League: The Flashpoint Paradox
4,226 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,937 votes
8
— Great
80%
Soul
17,698 votes
8
— Great
80%
Batman: Under the Red Hood
3,536 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,964 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,983 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,485 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,318 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,840 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,208 votes
8
— Great
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,710 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,224 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,775 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,959 votes
8
— Great
78%
Raging Bull
4,473 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,303 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
14,939 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,044 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,688 votes
8
— Great
77%
The Last Samurai
11,274 votes
8
— Great
77%
Airplane!
9,462 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,021 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,384 votes
8
— Great
76%
Kabhi Khushi Kabhie Gham
741 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,561 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,822 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,336 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,947 votes
8
— Great
76%
Pelé: Birth of a Legend
1,243 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup