Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Ironing
1
Follower
1
Following
Omicron Persei 8
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
65
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
112,632 votes
7
— Good
82%
Guardians of the Galaxy
98,782 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
57,352 votes
7
— Good
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,610 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
40,346 votes
7
— Good
82%
Up
39,856 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
40,730 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
41,087 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,377 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,937 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,728 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
31,447 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,441 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
29,466 votes
7
— Good
72%
Ant-Man and the Wasp
30,682 votes
7
— Good
66%
Justice League
32,028 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
29,757 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,818 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,861 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,904 votes
7
— Good
70%
Prometheus
25,627 votes
7
— Good
74%
Brave
24,521 votes
7
— Good
69%
Divergent
24,393 votes
7
— Good
74%
X-Men
22,845 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,724 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,981 votes
7
— Good
85%
The Intouchables
20,090 votes
7
— Good
76%
Ice Age
21,138 votes
7
— Good
80%
Prisoners
20,378 votes
7
— Good
74%
American Sniper
19,831 votes
7
— Good
77%
Nightcrawler
19,361 votes
7
— Good
77%
Black Swan
19,082 votes
7
— Good
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,381 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,571 votes
7
— Good
68%
X-Men: The Last Stand
18,047 votes
7
— Good
73%
Madagascar
17,346 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,799 votes
7
— Good
80%
Mulan
15,829 votes
7
— Good
80%
About Time
14,929 votes
7
— Good
76%
The Little Mermaid
15,188 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,959 votes
7
— Good
65%
Transformers: Revenge of the Fallen
15,296 votes
7
— Good
71%
The Good Dinosaur
14,049 votes
7
— Good
77%
The Fault in Our Stars
12,257 votes
7
— Good
69%
Ocean's Twelve
12,764 votes
7
— Good
76%
Hercules
11,894 votes
7
— Good
77%
The Last Samurai
11,578 votes
7
— Good
71%
50 First Dates
11,736 votes
7
— Good
70%
Angels & Demons
11,257 votes
7
— Good
66%
Taken 2
11,348 votes
7
— Good
70%
King Kong
10,713 votes
7
— Good
75%
Southpaw
8,801 votes
7
— Good
70%
28 Weeks Later
8,612 votes
7
— Good
74%
Coherence
7,347 votes
7
— Good
73%
The Judge
6,927 votes
7
— Good
73%
Unbroken
5,977 votes
7
— Good
70%
The Wedding Ringer
4,048 votes
7
— Good
61%
The Bounty Hunter
4,302 votes
7
— Good
73%
Definitely, Maybe
3,748 votes
7
— Good
65%
Mulan II
2,611 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch