trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
italodisco
0
followers
Thunder Bay, Ontario
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
75
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,551 votes
2
— Terrible
85%
Interstellar
72,367 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,820 votes
8
— Great
80%
Logan
60,671 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,556 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,829 votes
2
— Terrible
81%
The Martian
51,659 votes
6
— Fair
79%
Thor: Ragnarok
48,934 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,199 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,544 votes
3
— Bad
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,212 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,029 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,721 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,511 votes
3
— Bad
82%
Up
38,844 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,230 votes
3
— Bad
76%
Baby Driver
39,765 votes
4
— Poor
79%
Edge of Tomorrow
39,056 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,215 votes
4
— Poor
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,124 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,862 votes
4
— Poor
76%
Ready Player One
36,480 votes
4
— Poor
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,221 votes
2
— Terrible
71%
Captain Marvel
35,262 votes
6
— Fair
70%
Venom
33,774 votes
1
— Weak Sauce :(
77%
Blade Runner 2049
31,951 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Split
32,514 votes
3
— Bad
72%
Aquaman
31,547 votes
2
— Terrible
75%
Dunkirk
30,379 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,762 votes
8
— Great
84%
Alien
27,242 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,696 votes
5
— Meh
76%
A Quiet Place
28,323 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,034 votes
1
— Weak Sauce :(
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,443 votes
3
— Bad
83%
Memento
25,828 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,894 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,733 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,733 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,897 votes
9
— Superb
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,796 votes
2
— Terrible
77%
Skyfall
24,195 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,008 votes
5
— Meh
72%
10 Cloverfield Lane
24,536 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,886 votes
9
— Superb
79%
Her
23,140 votes
9
— Superb
70%
Prometheus
24,358 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,476 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,277 votes
8
— Great
73%
Looper
21,774 votes
9
— Superb
72%
Oblivion
21,690 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,155 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,892 votes
7
— Good
80%
Prisoners
19,678 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,069 votes
9
— Superb
77%
District 9
19,848 votes
9
— Superb
68%
Annihilation
21,035 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,446 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
19,605 votes
9
— Superb
74%
American Sniper
19,455 votes
3
— Bad
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup