trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
i-Ye-Z
VIP
6
21
followers
England
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
435
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
86%
Inception
72,105 votes
7
— Good
80%
Logan
60,922 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,148 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,148 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,853 votes
7
— Good
80%
Inside Out
44,527 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,895 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,100 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,388 votes
7
— Good
82%
Up
39,074 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,865 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,137 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,933 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,747 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,085 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,020 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,475 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,450 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,296 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,275 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,884 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,876 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,806 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,344 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,211 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,386 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,255 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,702 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,419 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,939 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
24,672 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,426 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,304 votes
7
— Good
69%
Divergent
24,090 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,868 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,739 votes
7
— Good
62%
Ghostbusters
22,503 votes
7
— Good
74%
The Jungle Book
22,240 votes
7
— Good
73%
Looper
21,869 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,672 votes
7
— Good
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,526 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,497 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
20,727 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,522 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,342 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
20,118 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,107 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
20,047 votes
7
— Good
77%
District 9
19,984 votes
7
— Good
68%
The Great Wall
19,766 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,748 votes
7
— Good
79%
Beauty and the Beast
19,745 votes
7
— Good
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,704 votes
7
— Good
74%
Independence Day
19,688 votes
7
— Good
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,231 votes
7
— Good
80%
American Beauty
19,002 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
19,001 votes
7
— Good
69%
Bird Box
18,864 votes
7
— Good
77%
A Star Is Born
18,853 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,740 votes
7
— Good
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup