trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Raphaël Donier
VIP
EP
8
50
followers
Anglet
60
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
356
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
71%
X-Men: Apocalypse
36,959 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,613 votes
7
— Good
74%
It
29,044 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,382 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,560 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,891 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,144 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,641 votes
7
— Good
70%
Warcraft
21,197 votes
7
— Good
69%
Murder on the Orient Express
18,858 votes
7
— Good
75%
Deepwater Horizon
17,427 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,279 votes
7
— Good
70%
Us
15,362 votes
7
— Good
67%
xXx: Return of Xander Cage
15,328 votes
7
— Good
78%
Jaws
13,951 votes
7
— Good
66%
Power Rangers
14,864 votes
7
— Good
73%
A Quiet Place Part II
13,687 votes
7
— Good
77%
Die Hard: With a Vengeance
12,960 votes
7
— Good
71%
Midsommar
13,543 votes
7
— Good
61%
The 5th Wave
14,290 votes
7
— Good
67%
Red Notice
13,344 votes
7
— Good
62%
Jurassic World Dominion
13,224 votes
7
— Good
70%
The Adam Project
11,737 votes
7
— Good
70%
The Autopsy of Jane Doe
11,368 votes
7
— Good
72%
Uncut Gems
10,575 votes
7
— Good
71%
Tag
10,349 votes
7
— Good
71%
Ready or Not
10,200 votes
7
— Good
68%
Escape Room
9,958 votes
7
— Good
69%
The Gray Man
9,856 votes
7
— Good
60%
The Nun
10,328 votes
7
— Good
70%
Fist Fight
9,375 votes
7
— Good
68%
Lights Out
9,262 votes
7
— Good
73%
The Equalizer 3
8,612 votes
7
— Good
71%
Criminal
8,583 votes
7
— Good
66%
Rambo: Last Blood
8,688 votes
7
— Good
65%
Brightburn
8,578 votes
7
— Good
69%
1408
8,296 votes
7
— Good
62%
G.I. Joe: Retaliation
7,980 votes
7
— Good
64%
47 Meters Down
7,773 votes
7
— Good
71%
Orphan
7,101 votes
7
— Good
59%
The New Mutants
7,373 votes
7
— Good
69%
Hush
6,740 votes
7
— Good
66%
Hustlers
6,797 votes
7
— Good
68%
Midnight Special
6,542 votes
7
— Good
66%
The Babysitter
6,475 votes
7
— Good
67%
Morgan
6,395 votes
7
— Good
64%
Project Power
6,493 votes
7
— Good
69%
The House with a Clock in Its Walls
6,241 votes
7
— Good
74%
The Finest Hours
5,889 votes
7
— Good
69%
Plane
6,027 votes
7
— Good
67%
Happy Death Day 2U
6,111 votes
7
— Good
66%
House of Gucci
6,006 votes
7
— Good
63%
Final Destination 3
6,031 votes
7
— Good
71%
Shaft
5,601 votes
7
— Good
59%
Fantasy Island
6,014 votes
7
— Good
67%
Ghostbusters: Frozen Empire
5,529 votes
7
— Good
69%
The Devil All the Time
5,393 votes
7
— Good
67%
Spenser Confidential
5,454 votes
7
— Good
66%
Scary Stories to Tell in the Dark
5,473 votes
7
— Good
67%
Scream VI
5,412 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup