trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Raphaël Donier
VIP
EP
8
50
followers
Anglet
60
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
83
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
77%
John Wick: Chapter 2
48,262 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,788 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,804 votes
9
— Superb
68%
Ghost in the Shell
26,536 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,341 votes
9
— Superb
73%
Free Guy
23,288 votes
9
— Superb
73%
The Shape of Water
22,325 votes
9
— Superb
72%
Jack Reacher
17,147 votes
9
— Superb
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,419 votes
9
— Superb
76%
Cruella
14,180 votes
9
— Superb
69%
Black Panther: Wakanda Forever
14,824 votes
9
— Superb
76%
BlacKkKlansman
13,883 votes
9
— Superb
70%
Jungle Cruise
13,066 votes
9
— Superb
75%
Mean Girls
12,501 votes
9
— Superb
81%
The Thing
11,769 votes
9
— Superb
65%
Gemini Man
12,185 votes
9
— Superb
79%
The Game
11,067 votes
9
— Superb
74%
127 Hours
10,791 votes
9
— Superb
67%
Dracula Untold
10,671 votes
9
— Superb
74%
Rocketman
9,612 votes
9
— Superb
68%
Annabelle: Creation
9,913 votes
9
— Superb
71%
A Simple Favor
9,455 votes
9
— Superb
73%
The Mule
9,086 votes
9
— Superb
67%
The Lost City of Z
8,182 votes
9
— Superb
67%
Crimson Peak
8,121 votes
9
— Superb
72%
Gold
6,494 votes
9
— Superb
69%
Green Room
6,507 votes
9
— Superb
70%
Before I Fall
6,369 votes
9
— Superb
70%
Violent Night
5,946 votes
9
— Superb
60%
Rings
6,410 votes
9
— Superb
81%
Once Upon a Time in America
5,221 votes
9
— Superb
65%
Mama
5,651 votes
9
— Superb
71%
Monster Trucks
4,780 votes
9
— Superb
72%
Smallfoot
4,581 votes
9
— Superb
69%
Attack the Block
4,023 votes
9
— Superb
68%
Security
3,995 votes
9
— Superb
75%
Detroit
3,294 votes
9
— Superb
65%
Free Fire
3,390 votes
9
— Superb
70%
Summer of 84
3,229 votes
9
— Superb
69%
Better Watch Out
3,055 votes
9
— Superb
68%
8MM
2,955 votes
9
— Superb
69%
I Don't Feel at Home in This World Anymore
2,862 votes
9
— Superb
66%
Unsane
2,879 votes
9
— Superb
71%
Bad Samaritan
2,030 votes
9
— Superb
67%
A Perfect Getaway
1,964 votes
9
— Superb
71%
Dangerous Minds
1,673 votes
9
— Superb
58%
I Spit on Your Grave III: Vengeance is Mine
1,533 votes
9
— Superb
67%
Final Score
1,408 votes
9
— Superb
61%
Kill Me Three Times
1,367 votes
9
— Superb
65%
Shimmer Lake
1,205 votes
9
— Superb
65%
The Cursed
998 votes
9
— Superb
51%
Area 51
1,070 votes
9
— Superb
70%
Tales from the Crypt: Demon Knight
804 votes
9
— Superb
67%
U Turn
802 votes
9
— Superb
58%
A Good Marriage
781 votes
9
— Superb
65%
See for Me
664 votes
9
— Superb
61%
Chupa
655 votes
9
— Superb
64%
Knockaround Guys
491 votes
9
— Superb
70%
Mean Dreams
348 votes
9
— Superb
67%
American Violence
336 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup