trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tolis Bak
VIP
0
followers
Athens, Attica
48
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
190
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
91%
The Shawshank Redemption
42,632 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,845 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,011 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,631 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,860 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
49,584 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,986 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,567 votes
7
— Good
86%
Life Is Beautiful
11,096 votes
5
— Meh
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,215 votes
8
— Great
86%
Inception
71,815 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,191 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,430 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,718 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,569 votes
8
— Great
85%
Grave of the Fireflies
7,266 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,595 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,433 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,365 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,055 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,900 votes
5
— Meh
84%
Seven Samurai
4,417 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,800 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,837 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,815 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,639 votes
6
— Fair
83%
The Prestige
29,310 votes
7
— Good
83%
Klaus
7,629 votes
7
— Good
83%
Memento
25,919 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,357 votes
7
— Good
83%
Oldboy
13,479 votes
9
— Superb
82%
Dead Poets Society
12,464 votes
8
— Great
82%
Up
38,935 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,242 votes
7
— Good
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,502 votes
9
— Superb
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,972 votes
7
— Good
82%
Top Gun: Maverick
25,110 votes
6
— Fair
81%
Heat
13,514 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,724 votes
7
— Good
81%
Before Sunrise
6,065 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,310 votes
7
— Good
81%
Paths of Glory
2,785 votes
7
— Good
81%
The Thing
11,844 votes
8
— Great
81%
The Father
5,898 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,494 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,941 votes
8
— Great
81%
Joker
46,967 votes
9
— Superb
81%
Life of Brian
10,252 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,776 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,679 votes
6
— Fair
81%
Stand by Me
8,624 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
16,783 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,734 votes
8
— Great
80%
Unforgiven
6,992 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Million Dollar Baby
11,070 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,853 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,771 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,467 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,185 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,650 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup