trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jason Cornelius
VIP
2
3
followers
Adelaide, SA, Australia
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
297
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
100%
John Farnham and the Melbourne Symphony Orchestra: Classic Jack Live!
1 vote
10
— Totally Ninja!
100%
John Farnham: Whispering Jack In Concert
1 vote
10
— Totally Ninja!
100%
John Farnham: Chain Reaction - Live in Concert
1 vote
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,582 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,767 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,548 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,811 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,018 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,501 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,989 votes
5
— Meh
86%
Inception
71,737 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,143 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,159 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,482 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,387 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,330 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,615 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,645 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,364 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,852 votes
5
— Meh
84%
The Lion King
37,406 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,600 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,596 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,292 votes
6
— Fair
84%
Return of the Jedi
33,250 votes
5
— Meh
83%
Hamilton
4,493 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,200 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,472 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,258 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,657 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,633 votes
6
— Fair
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,273 votes
8
— Great
82%
Up
38,893 votes
7
— Good
82%
Top Gun: Maverick
25,058 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Back to the Future Part II
24,300 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,681 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,060 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,935 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,401 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,103 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,250 votes
8
— Great
81%
Serenity
11,573 votes
9
— Superb
81%
1917
24,812 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,731 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,615 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
28,100 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Iron Man
53,963 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,828 votes
7
— Good
80%
Aladdin
22,986 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
Blade Runner
27,179 votes
4
— Poor
80%
Big Hero 6
34,346 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,843 votes
8
— Great
80%
Logan
60,719 votes
6
— Fair
80%
Star Trek
23,206 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,631 votes
6
— Fair
79%
Beauty and the Beast
19,681 votes
6
— Fair
79%
Moana
48,975 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,313 votes
3
— Bad
79%
Shrek
30,297 votes
9
— Superb
79%
Kubo and the Two Strings
12,065 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup