Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Jason
VIP
7
0
Followers
2
Following
Salt Lake City, Utah
53
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
785
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
78%
Doctor Strange
67,036 votes
7
— Good
78%
Avatar
61,351 votes
7
— Good
64%
Suicide Squad
59,503 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
57,194 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,871 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,471 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
53,637 votes
7
— Good
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,466 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,874 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
49,246 votes
7
— Good
81%
Joker
48,331 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,932 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
47,840 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,763 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
47,227 votes
7
— Good
80%
Inside Out
45,840 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
43,047 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,936 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,816 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
40,117 votes
7
— Good
72%
Thor
40,033 votes
7
— Good
82%
Up
39,669 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,583 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,569 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,765 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
36,376 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,917 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,877 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,635 votes
7
— Good
70%
Venom
34,370 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,271 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
34,098 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,925 votes
7
— Good
80%
Knives Out
33,538 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
33,454 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,987 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
31,485 votes
7
— Good
72%
Ant-Man and the Wasp
30,582 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
29,674 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,105 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,924 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,665 votes
7
— Good
80%
Toy Story 3
28,580 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
28,481 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
28,252 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,954 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,773 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,299 votes
7
— Good
72%
Tenet
26,240 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,791 votes
7
— Good
76%
300
25,618 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
25,154 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,796 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,728 votes
7
— Good
69%
Black Widow
24,528 votes
7
— Good
69%
Divergent
24,317 votes
7
— Good
73%
Free Guy
24,193 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,838 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
23,378 votes
7
— Good
71%
Central Intelligence
23,204 votes
7
— Good
1
2
3
12
13
14
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch