Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Jason Olsen
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
74
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
64%
Suicide Squad
59,662 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,176 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
40,731 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,823 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,455 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,806 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,202 votes
7
— Good
77%
Star Trek Into Darkness
23,660 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,543 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,928 votes
7
— Good
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,730 votes
7
— Good
77%
Black Swan
19,084 votes
7
— Good
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
20,337 votes
7
— Good
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,381 votes
7
— Good
65%
The Dark Tower
16,835 votes
7
— Good
73%
The Great Gatsby
15,621 votes
7
— Good
76%
Snowden
14,640 votes
7
— Good
68%
Tomorrowland
14,484 votes
7
— Good
64%
Pacific Rim: Uprising
14,119 votes
7
— Good
68%
Dirty Grandpa
12,305 votes
7
— Good
71%
The World's End
11,760 votes
7
— Good
69%
Daddy's Home
11,656 votes
7
— Good
69%
The Huntsman: Winter's War
11,607 votes
7
— Good
70%
Pitch Perfect 2
11,361 votes
7
— Good
65%
Terminator Salvation
11,579 votes
7
— Good
65%
A Million Ways to Die in the West
10,571 votes
7
— Good
70%
Fist Fight
9,429 votes
7
— Good
74%
The Edge of Seventeen
8,865 votes
7
— Good
71%
Criminal
8,666 votes
7
— Good
69%
Self/less
7,409 votes
7
— Good
68%
Blockers
6,612 votes
7
— Good
62%
Fifty Shades Freed
6,761 votes
7
— Good
74%
The Finest Hours
5,971 votes
7
— Good
67%
A Bad Moms Christmas
6,219 votes
7
— Good
65%
Insidious: The Last Key
5,751 votes
7
— Good
63%
Krampus
5,738 votes
7
— Good
55%
Knock Knock
6,125 votes
7
— Good
62%
Victor Frankenstein
5,197 votes
7
— Good
64%
Pride and Prejudice and Zombies
5,077 votes
7
— Good
59%
Blackhat
4,776 votes
7
— Good
68%
Life of the Party
3,875 votes
7
— Good
59%
Sinister 2
3,461 votes
7
— Good
67%
The Final Girls
2,992 votes
7
— Good
66%
Unsane
2,936 votes
7
— Good
57%
Your Highness
3,111 votes
7
— Good
71%
The 'Burbs
2,763 votes
7
— Good
67%
Ingrid Goes West
2,626 votes
7
— Good
67%
Father Figures
2,433 votes
7
— Good
66%
Berlin Syndrome
2,220 votes
7
— Good
61%
Revolt
1,775 votes
7
— Good
64%
My Friend Dahmer
1,574 votes
7
— Good
67%
Kung Pow: Enter the Fist
1,410 votes
7
— Good
72%
Love & Mercy
1,318 votes
7
— Good
61%
The Vault
1,406 votes
7
— Good
58%
Rupture
1,356 votes
7
— Good
62%
Action Point
1,289 votes
7
— Good
70%
Appleseed Alpha
1,113 votes
7
— Good
64%
Arizona
845 votes
7
— Good
58%
Terminus
870 votes
7
— Good
63%
The Cured
835 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch