trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jordan
2
followers
Essex, England
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
120
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Doctor Strange
65,886 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,059 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,140 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,521 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,235 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,860 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,990 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,108 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,366 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,518 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,107 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,201 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,260 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,368 votes
7
— Good
72%
Thor
39,411 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,346 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,733 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,799 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,124 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,637 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,266 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,571 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,008 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,349 votes
7
— Good
79%
Her
23,178 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
22,852 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,434 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,996 votes
7
— Good
71%
Central Intelligence
22,964 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,209 votes
7
— Good
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,421 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,450 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,483 votes
7
— Good
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,613 votes
7
— Good
76%
The Big Short
20,095 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
20,449 votes
7
— Good
76%
Nobody
19,344 votes
7
— Good
74%
War Dogs
19,105 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
19,511 votes
7
— Good
65%
Baywatch
20,009 votes
7
— Good
69%
Barbie
19,283 votes
7
— Good
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,705 votes
7
— Good
74%
Bullet Train
18,228 votes
7
— Good
80%
Groundhog Day
17,450 votes
7
— Good
74%
No Time to Die
18,060 votes
7
— Good
72%
We're the Millers
17,557 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,757 votes
7
— Good
72%
Don't Breathe
17,185 votes
7
— Good
71%
22 Jump Street
16,883 votes
7
— Good
74%
The Conjuring 2
16,318 votes
7
— Good
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,483 votes
7
— Good
67%
Uncharted
16,070 votes
7
— Good
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,566 votes
7
— Good
79%
Taxi Driver
14,630 votes
7
— Good
71%
Why Him?
15,253 votes
7
— Good
69%
The Lost World: Jurassic Park
14,853 votes
7
— Good
72%
The Menu
14,465 votes
7
— Good
71%
The Invisible Man
14,215 votes
7
— Good
73%
A Quiet Place Part II
13,805 votes
7
— Good
72%
Ghostbusters: Afterlife
13,187 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup