trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jordan
2
followers
Essex, England
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
320
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
82%
Deadpool
108,561 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,407 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,672 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,370 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,662 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,337 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,824 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,982 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,052 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,238 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,949 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,908 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,663 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,425 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,663 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,155 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,760 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,776 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,146 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,936 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,710 votes
8
— Great
81%
Joker
46,841 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,755 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,202 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,165 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,075 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,060 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,524 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,443 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,325 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,424 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,800 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,469 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,102 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,031 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,160 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,063 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,766 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,218 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,305 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,937 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,587 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,125 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,369 votes
7
— Good
79%
Dune
36,389 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,897 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,208 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,591 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,813 votes
6
— Fair
71%
Captain Marvel
35,263 votes
6
— Fair
77%
The Revenant
33,853 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,586 votes
9
— Superb
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,324 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,682 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,622 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,214 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,106 votes
6
— Fair
70%
Venom
33,775 votes
6
— Fair
77%
Blade Runner 2049
31,952 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,121 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup