trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
J.R.
0
followers
Scottsdale, AZ
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
836
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
91%
The Shawshank Redemption
42,664 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,853 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,893 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,677 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,893 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,110 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,616 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,052 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,249 votes
6
— Fair
86%
Inception
71,872 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,225 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,460 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
20,584 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,675 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,122 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,084 votes
6
— Fair
84%
Star Wars
41,931 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,224 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,951 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,666 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,313 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
17,521 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,692 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,605 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,839 votes
8
— Great
82%
Once Upon a Time in the West
4,859 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,691 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Handmaiden
6,084 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,272 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
25,144 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ford v Ferrari
18,966 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,974 votes
6
— Fair
81%
Once Upon a Time in America
5,253 votes
5
— Meh
81%
Batman Begins
42,175 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,492 votes
9
— Superb
81%
Joker
47,000 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,253 votes
9
— Superb
81%
1917
24,864 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,813 votes
7
— Good
81%
For a Few Dollars More
4,771 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,319 votes
8
— Great
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,957 votes
6
— Fair
81%
Iron Man
54,038 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
21,462 votes
6
— Fair
80%
Logan
60,786 votes
8
— Great
80%
Rush
13,179 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,239 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,735 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,663 votes
8
— Great
80%
Cowboy Bebop: The Movie
2,130 votes
7
— Good
79%
Tombstone
4,929 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,886 votes
8
— Great
79%
Miss Americana
1,292 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,039 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,565 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,928 votes
7
— Good
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,044 votes
7
— Good
79%
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time
1,127 votes
5
— Meh
79%
Her
23,214 votes
8
— Great
79%
The Venture Bros.: Radiant Is the Blood of the Baboon Heart
232 votes
7
— Good
1
2
3
12
13
14
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup