trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
José Cabeda
2
followers
Porto, Porto
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
24
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Everything Everywhere All at Once
22,839 votes
9
— Superb
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,611 votes
7
— Good
87%
Your Name.
14,963 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,655 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
13,925 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,256 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,336 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,815 votes
8
— Great
81%
Akira
8,545 votes
8
— Great
81%
Ghost in the Shell
7,917 votes
8
— Great
79%
Ponyo
6,707 votes
7
— Good
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,348 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Secret World of Arrietty
4,498 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Paprika
3,987 votes
7
— Good
78%
The Girl Who Leapt Through Time
3,479 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Sea Beast
3,401 votes
9
— Superb
80%
Nimona
3,346 votes
9
— Superb
74%
5 Centimeters per Second
3,211 votes
9
— Superb
76%
The Garden of Words
2,814 votes
8
— Great
82%
Wolf Children
2,787 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Summer Wars
1,829 votes
9
— Superb
79%
Hotarubi no Mori e
1,094 votes
8
— Great
66%
The Water Horse
1,007 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Patema Inverted
750 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup