Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
jeffccy
VIP
2
2
Followers
0
Following
Hong Kong
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
90
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Forrest Gump
45,477 votes
8
— Great
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,564 votes
8
— Great
85%
Se7en
35,541 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
27,099 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,164 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,890 votes
8
— Great
84%
The Lion King
38,305 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,483 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,761 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
98,776 votes
8
— Great
82%
Deadpool
112,628 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,885 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,884 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,884 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,941 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,945 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
40,346 votes
8
— Great
81%
Joker
48,784 votes
8
— Great
81%
The Martian
53,089 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,839 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,334 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,445 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,375 votes
8
— Great
80%
Prisoners
20,378 votes
8
— Great
80%
Inside Out
46,154 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
35,014 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,601 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,536 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,608 votes
8
— Great
80%
Soul
18,242 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,060 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,877 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
48,044 votes
8
— Great
79%
Moana
49,915 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
24,008 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,964 votes
8
— Great
79%
Dune
38,509 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,780 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
40,102 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,475 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,850 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
12,021 votes
8
— Great
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,150 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,894 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
15,337 votes
8
— Great
78%
Jaws
14,530 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
33,473 votes
8
— Great
77%
Star Trek Into Darkness
23,659 votes
8
— Great
77%
Get Out
42,145 votes
8
— Great
77%
District 9
20,401 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
24,091 votes
8
— Great
77%
Zack Snyder's Justice League
17,481 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,884 votes
8
— Great
77%
The Accountant
31,350 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,724 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,539 votes
8
— Great
76%
Limitless
20,663 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,070 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,631 votes
8
— Great
76%
Watchmen
21,454 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch