trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jessica Freitas Santos
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
45
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Back to the Future
39,286 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,710 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Paris Is Burning
722 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Way He Looks
1,614 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Singin' in the Rain
4,390 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,986 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,526 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Second Mother
895 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,799 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Punk Singer
136 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Life of Brian
10,266 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,453 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Short Term 12
2,800 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Mulan
15,483 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,520 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Fargo
14,682 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Breakfast Club
13,436 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,236 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Do the Right Thing
2,407 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Wizard of Oz
9,340 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Black Swan
18,645 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Emperor's New Groove
10,547 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Rocky Horror Picture Show
4,976 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Harold and Maude
1,388 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,730 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Meaning of Life
3,589 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Labyrinth
5,363 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Interview with the Vampire
9,556 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Brokeback Mountain
7,114 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,797 votes
10
— Totally Ninja!
76%
(500) Days of Summer
13,874 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Lost in Translation
10,496 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Creed
16,338 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Midnight in Paris
8,595 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dirty Dancing
8,182 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Grease
9,436 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Belle
1,099 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Beginners
1,497 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Sequin Raze
8 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hard Candy
4,087 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Call Me Lucky
126 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Hysteria
975 votes
10
— Totally Ninja!
68%
In a World...
1,331 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Don Jon
7,741 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Desert Dancer
91 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup