trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
jemus42
VIP
10
49
followers
Germany
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
177
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
84%
Avengers: Infinity War
56,125 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,501 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,844 votes
7
— Good
79%
Moana
48,974 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,630 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,473 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,639 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,825 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,250 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,754 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,193 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,106 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,250 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,356 votes
7
— Good
72%
Thor
39,404 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,304 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,340 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,581 votes
7
— Good
70%
Venom
33,807 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
32,019 votes
7
— Good
74%
Split
32,547 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,920 votes
7
— Good
74%
It
29,123 votes
7
— Good
84%
Alien
27,292 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,065 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,460 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,975 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,533 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,330 votes
7
— Good
81%
1917
24,811 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,728 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,865 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,822 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
24,946 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
24,999 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,722 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,345 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,337 votes
7
— Good
70%
Minions
24,462 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,563 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,368 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,638 votes
7
— Good
69%
Spectre
23,231 votes
7
— Good
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,160 votes
7
— Good
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,486 votes
7
— Good
69%
Life
21,889 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,906 votes
7
— Good
73%
Furious 7
19,506 votes
7
— Good
77%
Black Swan
18,600 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
19,506 votes
7
— Good
69%
Murder on the Orient Express
18,913 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
18,014 votes
7
— Good
71%
Atomic Blonde
18,453 votes
7
— Good
64%
Thor: Love and Thunder
18,192 votes
7
— Good
78%
The Gentlemen
16,389 votes
7
— Good
74%
Unbreakable
16,613 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
16,910 votes
7
— Good
71%
Fast & Furious 6
16,044 votes
7
— Good
72%
Hereditary
15,787 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,638 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup