trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Shaun Firth
VIP
7
3
followers
Port Colborne, Ontario, Canada
58
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
40
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
80%
Logan
60,785 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,710 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,862 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,280 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,679 votes
9
— Superb
82%
Up
38,953 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,385 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,188 votes
9
— Superb
71%
World War Z
29,736 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,747 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,215 votes
9
— Superb
74%
The Magnificent Seven
22,201 votes
9
— Superb
75%
Deepwater Horizon
17,462 votes
9
— Superb
72%
Jack Reacher
17,206 votes
9
— Superb
72%
Bumblebee
15,718 votes
9
— Superb
67%
Bright
14,692 votes
9
— Superb
75%
Hell or High Water
14,394 votes
9
— Superb
75%
Megamind
13,455 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,833 votes
9
— Superb
70%
Bolt
12,537 votes
9
— Superb
74%
Shooter
9,677 votes
9
— Superb
76%
Stardust
8,007 votes
9
— Superb
72%
Con Air
7,787 votes
9
— Superb
66%
Monsters vs Aliens
6,951 votes
9
— Superb
72%
Gold
6,502 votes
9
— Superb
73%
A Knight's Tale
6,030 votes
9
— Superb
69%
Gangster Squad
5,970 votes
9
— Superb
70%
Bone Tomahawk
5,501 votes
9
— Superb
70%
Live by Night
4,978 votes
9
— Superb
64%
The Host
4,957 votes
9
— Superb
76%
Good Morning, Vietnam
4,771 votes
9
— Superb
69%
The Sum of All Fears
3,643 votes
9
— Superb
74%
Frequency
3,137 votes
9
— Superb
75%
The Remains of the Day
1,276 votes
9
— Superb
70%
Wyatt Earp
1,184 votes
9
— Superb
70%
Chariots of Fire
1,176 votes
9
— Superb
76%
Chaplin
1,148 votes
9
— Superb
73%
Quigley Down Under
711 votes
9
— Superb
67%
Starter for 10
568 votes
9
— Superb
72%
Grace of My Heart
55 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup