trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
jinxy
5
followers
UK
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
142
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,223 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,459 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,068 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,175 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,014 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
45,898 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,270 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
41,947 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,619 votes
6
— Fair
72%
Thor
39,273 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Lucy
29,000 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,160 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,137 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,063 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,743 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zombieland
25,415 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,078 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,652 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Minions
24,397 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,601 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ted
22,300 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kick-Ass
21,342 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,862 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,342 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,186 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,072 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,856 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Elysium
19,495 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,345 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,595 votes
10
— Totally Ninja!
62%
2012
16,847 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Source Code
16,774 votes
10
— Totally Ninja!
71%
TRON: Legacy
16,383 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
Twelve Monkeys
15,630 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Great Gatsby
15,299 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Transformers: Dark of the Moon
15,040 votes
1
— Weak Sauce :(
71%
Chappie
14,996 votes
6
— Fair
65%
Transformers: Revenge of the Fallen
14,893 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Pitch Perfect
14,724 votes
8
— Great
82%
Amélie
14,579 votes
10
— Totally Ninja!
76%
(500) Days of Summer
13,764 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Blade
13,513 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Jupiter Ascending
13,106 votes
4
— Poor
72%
Dredd
13,045 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Kick-Ass 2
12,819 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
The Goonies
12,626 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Beetlejuice
12,195 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Easy A
12,044 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Princess Bride
11,952 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Cloud Atlas
11,897 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Serenity
11,526 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,436 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Terminator Salvation
11,279 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
Pitch Perfect 2
11,196 votes
8
— Great
67%
It Follows
10,991 votes
6
— Fair
79%
Gattaca
10,806 votes
10
— Totally Ninja!
68%
John Carter
10,683 votes
1
— Weak Sauce :(
67%
Dracula Untold
10,661 votes
6
— Fair
78%
Black Hawk Down
10,525 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Cinderella
10,436 votes
6
— Fair
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup