Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
jlilly1
VIP
8
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
38
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Pulp Fiction
44,897 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
25,627 votes
9
— Superb
72%
10 Cloverfield Lane
25,024 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,932 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,990 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
19,120 votes
9
— Superb
74%
War Dogs
19,429 votes
9
— Superb
75%
Source Code
17,295 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
16,296 votes
9
— Superb
76%
Zodiac
16,804 votes
9
— Superb
80%
Fargo
15,088 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
14,012 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
13,140 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
13,052 votes
9
— Superb
78%
Blood Diamond
11,723 votes
9
— Superb
77%
The Last Samurai
11,581 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,345 votes
9
— Superb
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
11,210 votes
9
— Superb
76%
The Devil's Advocate
10,622 votes
9
— Superb
77%
Inside Man
10,101 votes
9
— Superb
76%
The Illusionist
9,845 votes
9
— Superb
81%
Warrior
8,919 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,872 votes
9
— Superb
77%
Mystic River
8,076 votes
9
— Superb
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,769 votes
9
— Superb
75%
Gone Baby Gone
6,645 votes
9
— Superb
72%
Gold
6,539 votes
9
— Superb
76%
Blow
5,509 votes
9
— Superb
79%
Tombstone
5,087 votes
9
— Superb
75%
Changeling
5,034 votes
9
— Superb
75%
We Need to Talk About Kevin
4,488 votes
9
— Superb
74%
Cape Fear
4,070 votes
9
— Superb
75%
The Way Way Back
3,919 votes
9
— Superb
69%
I Don't Feel at Home in This World Anymore
2,919 votes
9
— Superb
70%
Blue Ruin
2,747 votes
9
— Superb
70%
The Score
2,494 votes
9
— Superb
74%
Bleed for This
2,398 votes
9
— Superb
68%
The Good Neighbor
1,973 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch