trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
John
VIP
6
0
followers
Melbourne
53
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
136
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,817 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,003 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,969 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,543 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,010 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,496 votes
8
— Great
86%
Inception
71,792 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,678 votes
8
— Great
84%
Cinema Paradiso
3,781 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,635 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,803 votes
8
— Great
84%
Coco
31,650 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,296 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,349 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,262 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,216 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,201 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,193 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,735 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,537 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,653 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,372 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,233 votes
8
— Great
81%
Wonder
11,016 votes
8
— Great
81%
The Father
5,897 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,267 votes
8
— Great
81%
The Great Escape
4,004 votes
8
— Great
81%
North by Northwest
4,845 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,782 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,941 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,867 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,829 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,700 votes
8
— Great
79%
Platoon
7,189 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,503 votes
8
— Great
79%
Apollo 13
9,844 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,206 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,440 votes
8
— Great
79%
The Gold Rush
1,599 votes
8
— Great
79%
Dog Day Afternoon
3,775 votes
8
— Great
79%
The Bridge on the River Kwai
3,204 votes
8
— Great
78%
True Romance
4,974 votes
8
— Great
78%
Children of Men
13,738 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,493 votes
8
— Great
78%
Magnolia
4,801 votes
8
— Great
78%
Jaws
14,030 votes
8
— Great
78%
A Man Called Otto
7,700 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,815 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,407 votes
8
— Great
77%
Marriage Story
9,191 votes
8
— Great
77%
The Peanut Butter Falcon
3,987 votes
8
— Great
77%
Planes, Trains and Automobiles
4,609 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,542 votes
8
— Great
77%
All Quiet on the Western Front
7,658 votes
8
— Great
77%
Inside Man
9,875 votes
8
— Great
77%
Neal Brennan: 3 Mics
306 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,904 votes
8
— Great
76%
tick, tick... BOOM!
3,388 votes
8
— Great
76%
This Is Spinal Tap
2,914 votes
8
— Great
76%
Night of the Living Dead
3,054 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup