trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jordan
1
follower
Devon, UK
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
313
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
91%
The Shawshank Redemption
42,411 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,612 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,516 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,914 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,342 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,657 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,824 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,300 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,830 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,866 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,517 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,009 votes
8
— Great
85%
City of God
11,059 votes
8
— Great
85%
Grave of the Fireflies
7,210 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,174 votes
6
— Fair
85%
Se7en
34,231 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,716 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,573 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,472 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,463 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,154 votes
8
— Great
83%
Memento
25,770 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,100 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,283 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,191 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
36,786 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,370 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,465 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,203 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,294 votes
9
— Superb
82%
Up
38,766 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,130 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,031 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,527 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,734 votes
6
— Fair
82%
The Dark Knight Rises
46,054 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,529 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,948 votes
7
— Good
81%
La Haine
3,600 votes
6
— Fair
81%
The Iron Giant
8,700 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,614 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,225 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
41,980 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,195 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,343 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,535 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,636 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,449 votes
9
— Superb
81%
Castle in the Sky
6,030 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,565 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,555 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,035 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,015 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,804 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,133 votes
8
— Great
80%
Kiki's Delivery Service
6,485 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,215 votes
7
— Good
80%
The Nightmare Before Christmas
17,012 votes
9
— Superb
80%
The Goonies
12,644 votes
7
— Good
80%
Million Dollar Baby
11,022 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup