Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
juracv
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
713
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
10
11
12
88%
The Dark Knight
76,433 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
63,032 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
61,237 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
57,661 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,325 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
46,867 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
45,887 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,659 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
45,552 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
43,614 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
44,548 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Captain America: The Winter Soldier
44,929 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
42,579 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,732 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,755 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,497 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
41,031 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,628 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
37,806 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,496 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,679 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,844 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
37,580 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,114 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,540 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Return of the Jedi
33,807 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,814 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,862 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,224 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
34,053 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Far From Home
33,868 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,596 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
31,173 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,996 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
31,242 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Accountant
31,247 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
29,106 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,300 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
29,588 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,256 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gravity
30,168 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,773 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,370 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
30,174 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,066 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
26,893 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
26,464 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,884 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,625 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
25,279 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,695 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,739 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Tenet
26,192 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,385 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ghost in the Shell
26,769 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
24,454 votes
10
— Totally Ninja!
74%
I Am Legend
25,461 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
24,169 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
25,364 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,630 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
10
11
12
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup