trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Justin Nemeth
Director
3677
followers
San Diego, CA
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
107
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
80%
Zootopia
44,599 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,454 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,759 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,513 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,254 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,318 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,311 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,234 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,891 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,083 votes
8
— Great
74%
It
29,084 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,053 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,825 votes
8
— Great
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,243 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,534 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,319 votes
8
— Great
69%
Divergent
23,991 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,881 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,750 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,346 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,230 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
21,145 votes
8
— Great
73%
Furious 7
19,487 votes
8
— Great
74%
War Dogs
19,081 votes
8
— Great
72%
Aladdin
19,045 votes
8
— Great
77%
Fury
18,844 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,796 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,439 votes
8
— Great
74%
No Time to Die
18,020 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
17,864 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,636 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,557 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,527 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,302 votes
8
— Great
72%
Jack Reacher
17,169 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
16,853 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,721 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,634 votes
8
— Great
75%
Creed
16,302 votes
8
— Great
73%
Hotel Transylvania
15,732 votes
8
— Great
72%
The Cabin in the Woods
15,656 votes
8
— Great
71%
Why Him?
15,247 votes
8
— Great
65%
This Is the End
14,578 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,425 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,212 votes
8
— Great
70%
Sonic the Hedgehog
14,051 votes
8
— Great
70%
Bad Boys for Life
13,998 votes
8
— Great
76%
(500) Days of Summer
13,805 votes
8
— Great
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,521 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,483 votes
8
— Great
72%
Dredd
13,080 votes
8
— Great
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,678 votes
8
— Great
66%
Neighbors
12,623 votes
8
— Great
65%
Neighbors 2: Sorority Rising
12,324 votes
8
— Great
76%
Onward
11,817 votes
8
— Great
66%
Transcendence
11,785 votes
8
— Great
77%
Luca
11,391 votes
8
— Great
65%
Taken 3
10,033 votes
8
— Great
69%
Warm Bodies
9,605 votes
8
— Great
74%
Creed II
9,252 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup