trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Justin Nemeth
Director
3675
followers
San Diego, CA
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
604
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
9
10
11
95%
Christspiracy
2 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,499 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,683 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,634 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,447 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,917 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,395 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,102 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,627 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,265 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,079 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,686 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,316 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,261 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,916 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,572 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,307 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,781 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,023 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,531 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,746 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,566 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,228 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Piper
2,953 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,187 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hamilton
4,472 votes
9
— Superb
83%
Klaus
7,612 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
16,895 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,812 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,287 votes
9
— Superb
83%
Won't You Be My Neighbor?
1,479 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Green Day: Bullet in a Bible
75 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,129 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,144 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hidden Figures
23,158 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,373 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,213 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,522 votes
10
— Totally Ninja!
82%
13th
2,056 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,568 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,235 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,827 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,167 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz
1,195 votes
9
— Superb
82%
The Year Earth Changed
544 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,781 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,114 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
24,956 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,250 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ford v Ferrari
18,889 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,997 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Wonder
10,993 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Hate U Give
2,851 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,652 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,309 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,032 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Gran Torino
15,896 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,397 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,813 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
9
10
11
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup