trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Justin Jakull
VIP
1
follower
Erfurt, Germany
20
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
675
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
10
11
12
88%
The Godfather
28,523 votes
5
— Meh
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,902 votes
5
— Meh
88%
Schindler's List
21,042 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,746 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,278 votes
8
— Great
86%
Inception
71,939 votes
8
— Great
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,499 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,289 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,762 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,401 votes
6
— Fair
85%
Parasite
34,129 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,263 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,489 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,714 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,992 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,364 votes
6
— Fair
83%
Hamilton
4,513 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
17,644 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,666 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
37,031 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,944 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,670 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,726 votes
8
— Great
82%
Up
38,987 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,232 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,784 votes
7
— Good
82%
Top Gun: Maverick
25,180 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Heat
13,544 votes
5
— Meh
81%
Back to the Future Part II
24,370 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,139 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,357 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,537 votes
6
— Fair
81%
Finding Nemo
39,548 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,788 votes
8
— Great
81%
Joker
47,048 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,283 votes
4
— Poor
81%
1917
24,886 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,719 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,369 votes
6
— Fair
81%
Iron Man
54,078 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,159 votes
7
— Good
80%
Oppenheimer
21,543 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
16,807 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,383 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
24,625 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
44,264 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,016 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,413 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,844 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,763 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,752 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,703 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,904 votes
9
— Superb
79%
Moana
49,047 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,066 votes
6
— Fair
79%
Shrek
30,378 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,971 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,067 votes
6
— Fair
79%
Ghostbusters
20,482 votes
8
— Great
79%
Dune
36,712 votes
9
— Superb
1
2
3
10
11
12
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup