Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
João Munduruca
1
Follower
5
Following
São Paulo, Brazil
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
112,615 votes
7
— Good
81%
The Avengers
66,942 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
48,100 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
32,307 votes
7
— Good
72%
Ant-Man and the Wasp
30,679 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,814 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,665 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,722 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,541 votes
7
— Good
76%
Watchmen
21,452 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
21,299 votes
7
— Good
71%
In Time
17,848 votes
7
— Good
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,799 votes
7
— Good
69%
Fast & Furious
13,861 votes
7
— Good
67%
Red Notice
13,756 votes
7
— Good
68%
Kick-Ass 2
13,077 votes
7
— Good
73%
Juno
11,427 votes
7
— Good
77%
Inside Man
10,099 votes
7
— Good
77%
Airplane!
9,779 votes
7
— Good
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,978 votes
7
— Good
79%
Big Fish
9,515 votes
7
— Good
79%
Mary Poppins
8,359 votes
7
— Good
71%
Mamma Mia!
8,769 votes
7
— Good
76%
The NeverEnding Story
7,381 votes
7
— Good
76%
Being John Malkovich
7,292 votes
7
— Good
69%
Event Horizon
7,530 votes
7
— Good
72%
Enchanted
7,222 votes
7
— Good
71%
Vanilla Sky
7,014 votes
7
— Good
62%
Into the Woods
7,011 votes
7
— Good
68%
Dune
6,591 votes
7
— Good
74%
Identity
6,235 votes
7
— Good
64%
The League of Extraordinary Gentlemen
6,684 votes
7
— Good
62%
Fifty Shades Freed
6,761 votes
7
— Good
61%
Battle: Los Angeles
6,401 votes
7
— Good
66%
Mad Max Beyond Thunderdome
5,477 votes
7
— Good
67%
The Ugly Truth
5,074 votes
7
— Good
63%
The Little Mermaid
5,230 votes
7
— Good
73%
Layer Cake
4,558 votes
7
— Good
75%
The Skin I Live In
4,152 votes
7
— Good
76%
Star Trek IV: The Voyage Home
4,102 votes
7
— Good
60%
Rocky V
4,454 votes
7
— Good
64%
Star Wars: The Clone Wars
4,102 votes
7
— Good
67%
Dinosaur
3,978 votes
7
— Good
77%
The Meaning of Life
3,663 votes
7
— Good
73%
A Goofy Movie
3,520 votes
7
— Good
74%
Wall Street
3,416 votes
7
— Good
71%
Chip 'n Dale: Rescue Rangers
3,383 votes
7
— Good
66%
Hocus Pocus 2
3,350 votes
7
— Good
72%
The Family Man
2,846 votes
7
— Good
68%
The Skeleton Key
2,880 votes
7
— Good
65%
The School for Good and Evil
2,611 votes
7
— Good
64%
Happy Feet Two
2,476 votes
7
— Good
62%
What to Expect When You're Expecting
2,488 votes
7
— Good
72%
Young Guns
2,137 votes
7
— Good
62%
Lost in Space
2,281 votes
7
— Good
59%
You People
2,293 votes
7
— Good
65%
We Have a Ghost
2,046 votes
7
— Good
74%
Rebel Without a Cause
1,717 votes
7
— Good
78%
The Twelve Tasks of Asterix
1,424 votes
7
— Good
63%
I Came By
1,410 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch