trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Francisco Sousa
VIP
1
follower
Maputo, Mozambique
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
81
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,667 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,859 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,450 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,271 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,656 votes
8
— Great
85%
Lemonade
403 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Dune: Part Two
17,501 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,805 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,456 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,234 votes
9
— Superb
79%
Ponyo
6,716 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,551 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,918 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,220 votes
9
— Superb
79%
Her
23,212 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,637 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,184 votes
8
— Great
79%
Suzume
2,588 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,356 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,627 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Past Lives
4,030 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,706 votes
8
— Great
77%
Godzilla Minus One
6,590 votes
9
— Superb
77%
The Abyss
6,239 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,268 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,132 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,087 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,989 votes
9
— Superb
76%
The Conjuring
18,936 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
28,504 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 4
16,477 votes
9
— Superb
76%
28 Days Later
14,163 votes
9
— Superb
75%
Predestination
14,254 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,282 votes
9
— Superb
75%
American Fiction
3,578 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,815 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Split
32,588 votes
8
— Great
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,578 votes
7
— Good
73%
Looper
21,816 votes
8
— Great
73%
The Beekeeper
12,216 votes
8
— Great
72%
Don't Breathe
17,197 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,581 votes
8
— Great
71%
Super 8
11,508 votes
8
— Great
71%
Dave Chappelle: The Dreamer
811 votes
7
— Good
71%
Talk to Me
6,491 votes
9
— Superb
71%
The Book of Love
469 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Old Guard
10,664 votes
8
— Great
71%
Pearl
4,203 votes
9
— Superb
70%
When Evil Lurks
1,870 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Autopsy of Jane Doe
11,403 votes
7
— Good
70%
The Creator
10,647 votes
7
— Good
70%
Split
76 votes
2
— Terrible
70%
Late Night with the Devil
3,377 votes
6
— Fair
69%
Divergent
24,043 votes
7
— Good
69%
The Girl with All the Gifts
7,131 votes
9
— Superb
69%
Saw X
4,517 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,574 votes
6
— Fair
68%
The Lobster
10,276 votes
7
— Good
68%
The Artifice Girl
1,156 votes
7
— Good
68%
Emily the Criminal
3,512 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup