trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Kajol Kajju
14
followers
Colombo, Sri Lanka
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
837
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
82%
Deadpool
108,657 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,472 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,767 votes
8
— Great
86%
Inception
71,737 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,401 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,878 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,548 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,719 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,126 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,276 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,954 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,501 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,963 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,867 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,511 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,710 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,219 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,846 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,220 votes
8
— Great
79%
Moana
48,975 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,982 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,383 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,913 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,204 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,191 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,143 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,100 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,501 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,361 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,639 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,250 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,508 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,097 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,194 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,571 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,106 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,820 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,250 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,357 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,632 votes
8
— Great
72%
Thor
39,404 votes
7
— Good
79%
Dune
36,505 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,387 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,346 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,841 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,304 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,681 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,672 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Far From Home
33,246 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,624 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Venom
33,807 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,165 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,793 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,920 votes
6
— Fair
82%
The Truman Show
28,671 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,119 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,511 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,383 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,535 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,330 votes
8
— Great
1
2
3
12
13
14
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup