trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Asif
0
followers
Dhaka, Dhaka Division
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
138
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,386 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,345 votes
8
— Great
86%
Inception
71,648 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,321 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,222 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,541 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,890 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,930 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,644 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,136 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,747 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,127 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,922 votes
8
— Great
79%
Moana
48,919 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,758 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,327 votes
8
— Great
81%
Joker
46,821 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,599 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,531 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,201 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,474 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,022 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,538 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,202 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,856 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,407 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,088 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,050 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,114 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,004 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,095 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,319 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,311 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,105 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,199 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,192 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,172 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,144 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,610 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,581 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,575 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,542 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,540 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,470 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,717 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,652 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,253 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,792 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,222 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,607 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,568 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,425 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,060 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,687 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,217 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,136 votes
8
— Great
73%
Cars
26,703 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,521 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,429 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,269 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup