trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Asif
0
followers
Dhaka, Dhaka Division
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
25
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
91%
The Shawshank Redemption
42,339 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,259 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,544 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,428 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,509 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,229 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,596 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,215 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,243 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,915 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,037 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,255 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,407 votes
9
— Superb
82%
Up
38,709 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,391 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,465 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,715 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,778 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,345 votes
9
— Superb
78%
Rope
2,803 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,998 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,659 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,884 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,917 votes
9
— Superb
74%
Constantine
15,385 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup