trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rémy
20
followers
France
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
155
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
Spirited Away
23,942 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,250 votes
7
— Good
82%
My Neighbor Totoro
13,256 votes
7
— Good
82%
Up
38,895 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,651 votes
7
— Good
81%
Joker
46,915 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,738 votes
7
— Good
81%
Castle in the Sky
6,054 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,731 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,487 votes
7
— Good
80%
Batman: Under the Red Hood
3,536 votes
7
— Good
79%
Kubo and the Two Strings
12,065 votes
7
— Good
79%
Dune
36,505 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,801 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,066 votes
7
— Good
77%
Fury
18,875 votes
7
— Good
76%
Panayotis Pascot: Almost
33 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,154 votes
7
— Good
76%
The Last: Naruto the Movie
1,262 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,820 votes
7
— Good
76%
My Hero Academia: Two Heroes
1,590 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,525 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,333 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,711 votes
7
— Good
76%
Snowden
14,485 votes
7
— Good
76%
Mune: Guardian of the Moon
918 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,247 votes
7
— Good
76%
Dazed and Confused
4,314 votes
7
— Good
76%
Alita: Battle Angel
21,778 votes
7
— Good
76%
Justice League: Doom
2,223 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,473 votes
7
— Good
76%
50/50
7,673 votes
7
— Good
75%
Evil Dead II
5,265 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,403 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,501 votes
7
— Good
75%
Creed
16,321 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,204 votes
7
— Good
75%
Digimon Adventure
237 votes
7
— Good
74%
Paths of Hate
43 votes
7
— Good
74%
Bullet Train
18,223 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 3
15,138 votes
7
— Good
74%
Batman: Assault on Arkham
2,924 votes
7
— Good
74%
War Dogs
19,104 votes
7
— Good
74%
Super Troopers
3,985 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,525 votes
7
— Good
74%
Dikkenek
434 votes
7
— Good
74%
No Time to Die
18,053 votes
7
— Good
73%
Final Fantasy VII: Advent Children
2,517 votes
7
— Good
73%
Sleepy Hollow
8,575 votes
7
— Good
73%
Atlantis: The Lost Empire
7,075 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,180 votes
7
— Good
73%
My Hero Academia: World Heroes' Mission
568 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,423 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,001 votes
7
— Good
73%
The Dirt
2,249 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,253 votes
7
— Good
73%
Bad Boys
12,088 votes
7
— Good
73%
Pokémon: The First Movie
2,284 votes
7
— Good
73%
Fullmetal Alchemist the Movie: Conqueror of Shamballa
823 votes
7
— Good
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,703 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup