trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rémy
20
followers
France
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
35
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,373 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,634 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,317 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,627 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,885 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,918 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,306 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,114 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,396 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,484 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,349 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,841 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,102 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,531 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,573 votes
9
— Superb
74%
The Jungle Book
22,172 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,384 votes
9
— Superb
63%
Sausage Party
20,072 votes
9
— Superb
71%
22 Jump Street
16,851 votes
9
— Superb
67%
Dracula Untold
10,681 votes
9
— Superb
73%
8 Mile
9,995 votes
9
— Superb
76%
Lone Survivor
9,522 votes
9
— Superb
70%
2 Guns
9,299 votes
9
— Superb
70%
Cloudy with a Chance of Meatballs 2
7,737 votes
9
— Superb
69%
Pineapple Express
7,452 votes
9
— Superb
68%
Let's Be Cops
6,668 votes
9
— Superb
71%
The Lion King II: Simba's Pride
6,234 votes
9
— Superb
77%
Kung Fury
3,566 votes
9
— Superb
78%
Redline
1,252 votes
9
— Superb
76%
Sword Art Online: The Movie – Ordinal Scale
1,047 votes
9
— Superb
76%
Stutz
424 votes
9
— Superb
56%
Mac & Devin Go to High School
365 votes
9
— Superb
83%
Everybody’s Everything
259 votes
9
— Superb
78%
Roof Culture Asia
29 votes
9
— Superb
71%
Storror Supertramps - Thailand
6 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup