trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
kayaaron13
VIP
7
47
followers
Omicron Persei 8
kayaaron13
is watching
The Life Aquatic with Steve Zissou
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
91
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
91%
The Shawshank Redemption
42,520 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,704 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,476 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,750 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,943 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,421 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,422 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,659 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,071 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,590 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,049 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,645 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,543 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,242 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,828 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father
1,249 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,631 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,494 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hidden Figures
23,164 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,241 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Apocalypse Now
10,754 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Heat
13,472 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,265 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,334 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Warrior
8,686 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,771 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,696 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,418 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,143 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Rush
13,143 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,608 votes
10
— Totally Ninja!
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,172 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Remember the Titans
4,909 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Hunt for Red October
7,245 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,164 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,184 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,056 votes
10
— Totally Ninja!
79%
A Christmas Story
4,869 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,910 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,212 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Blind Side
10,136 votes
10
— Totally Ninja!
78%
American Gangster
8,859 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Man on Fire
9,097 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Training Day
10,015 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Predator
13,859 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Jaws
13,990 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Little Miss Sunshine
10,148 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moonrise Kingdom
8,604 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
30,660 votes
10
— Totally Ninja!
77%
JFK
3,263 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,725 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Patriots Day
10,513 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Fury
18,848 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Big Short
20,069 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Fear of 13
379 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Close Encounters of the Third Kind
6,008 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Road to Perdition
5,017 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Palmer
2,975 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Southpaw
8,656 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Hell or High Water
14,362 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup