trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ville Kulo
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
45
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
91%
The Shawshank Redemption
42,665 votes
9
— Superb
90%
The Night Shift
1 vote
9
— Superb
87%
The Matrix
61,682 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,619 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,053 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,460 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,385 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,933 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,400 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,998 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,949 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,607 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,475 votes
9
— Superb
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,512 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,929 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,335 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,348 votes
9
— Superb
78%
Raging Bull
4,488 votes
9
— Superb
78%
The Gentlemen
16,427 votes
9
— Superb
77%
O Brother, Where Art Thou?
7,684 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,175 votes
9
— Superb
77%
Larry David: Curb Your Enthusiasm
177 votes
9
— Superb
77%
The Accountant
30,951 votes
9
— Superb
77%
Inside Man
9,887 votes
9
— Superb
77%
Clerks
5,007 votes
9
— Superb
77%
Drive
19,682 votes
9
— Superb
76%
Snowden
14,499 votes
9
— Superb
76%
Blue Velvet
3,809 votes
9
— Superb
76%
The Irishman
13,518 votes
9
— Superb
76%
Lost in Translation
10,486 votes
9
— Superb
74%
Doctor Sleep
10,319 votes
9
— Superb
74%
Mallrats
2,818 votes
9
— Superb
73%
Clerks II
3,179 votes
9
— Superb
72%
10 Cloverfield Lane
24,582 votes
9
— Superb
72%
The Descent
5,987 votes
9
— Superb
71%
The Ballad of Buster Scruggs
6,214 votes
9
— Superb
71%
The World's End
11,510 votes
9
— Superb
70%
The Devil's Rejects
2,410 votes
9
— Superb
70%
Sorry to Bother You
4,794 votes
9
— Superb
69%
Eden Lake
2,711 votes
9
— Superb
68%
You're Next
3,743 votes
9
— Superb
68%
The Guest
4,135 votes
9
— Superb
67%
The Night Before
5,188 votes
9
— Superb
65%
This Is the End
14,610 votes
9
— Superb
64%
Reno 911!: Miami
548 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup