trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Koray Al
6
followers
Ankara
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
83
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,679 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,228 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,714 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,644 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,654 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,316 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,738 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,700 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,789 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,494 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,349 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,097 votes
9
— Superb
76%
The Batman
26,401 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,832 votes
9
— Superb
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,649 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,930 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,587 votes
9
— Superb
76%
The Big Short
20,115 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,217 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,070 votes
9
— Superb
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,726 votes
9
— Superb
79%
Room
15,891 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
14,661 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
13,751 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,372 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,627 votes
9
— Superb
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,545 votes
9
— Superb
81%
Life of Brian
10,258 votes
9
— Superb
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,796 votes
9
— Superb
78%
Marriage Story
9,197 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,634 votes
9
— Superb
75%
The Big Sick
8,464 votes
9
— Superb
80%
L.A. Confidential
8,232 votes
9
— Superb
73%
The Post
8,288 votes
9
— Superb
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,722 votes
9
— Superb
70%
Swiss Army Man
7,820 votes
9
— Superb
72%
Seven Psychopaths
7,268 votes
9
— Superb
81%
The Father
5,904 votes
9
— Superb
77%
Dark Waters
5,633 votes
9
— Superb
77%
King Richard
5,251 votes
9
— Superb
74%
Anatomy of a Fall
4,749 votes
9
— Superb
80%
Sing Street
4,521 votes
9
— Superb
70%
The Spectacular Now
4,260 votes
9
— Superb
77%
Annie Hall
3,973 votes
9
— Superb
81%
Free Solo
3,783 votes
9
— Superb
78%
The Wind Rises
3,814 votes
9
— Superb
81%
Togo
3,674 votes
9
— Superb
76%
Beasts of No Nation
3,211 votes
9
— Superb
75%
Selma
3,106 votes
9
— Superb
68%
Youth
2,894 votes
9
— Superb
81%
City Lights
2,408 votes
9
— Superb
78%
The Third Man
2,383 votes
9
— Superb
80%
Roman Holiday
2,216 votes
9
— Superb
76%
Kramer vs. Kramer
2,265 votes
9
— Superb
74%
Woman in Gold
2,266 votes
9
— Superb
75%
The Great Beauty
2,111 votes
9
— Superb
75%
Victoria
2,032 votes
9
— Superb
75%
The Red Turtle
1,955 votes
9
— Superb
83%
Witness for the Prosecution
1,816 votes
9
— Superb
81%
Yojimbo
1,829 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup