trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Melissa
22
followers
Australia
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
3,999
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
65
66
67
95%
George Michael - Twenty Five
4 votes
8
— Great
95%
98.12.28 Otokotachi no Wakare
2 votes
9
— Superb
93%
Nikes
3 votes
8
— Great
93%
The Little Island
3 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,616 votes
8
— Great
90%
Scott the Woz: It's Awesome Baby!
3 votes
8
— Great
90%
Starshaped
5 votes
8
— Great
90%
Janet: Live in Hawaii
2 votes
8
— Great
90%
Live Action Toy Story
4 votes
7
— Good
90%
Sufjan Stevens - Carrie & Lowell Live
3 votes
9
— Superb
90%
Fishmans: Otokotachi no Wakare 98.12.28 @ Akasaka Blitz
1 vote
9
— Superb
90%
Janet Jackson: The Velvet Rope Tour
5 votes
8
— Great
90%
The Flaming Lips: VOID (Video Overview in Deceleration)
2 votes
8
— Great
89%
Madonna: Blond Ambition World Tour Live
33 votes
8
— Great
88%
Nirvana: Unplugged In New York
243 votes
7
— Good
88%
The Godfather
28,457 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,813 votes
8
— Great
88%
12 Angry Men
12,611 votes
6
— Fair
88%
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live
105 votes
8
— Great
88%
PNYC: Portishead - Roseland New York
38 votes
7
— Good
88%
Schindler's List
21,003 votes
7
— Good
88%
Story from North America
5 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
17,988 votes
6
— Fair
87%
The Matrix
61,605 votes
7
— Good
87%
Girls Aloud - Tangled Up Tour - Live from the O2
8 votes
8
— Great
87%
Arnold's Christmas
4 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,550 votes
6
— Fair
87%
Your Name.
14,978 votes
5
— Meh
86%
Spirited Away
23,967 votes
6
— Fair
86%
Pulp Fiction
43,540 votes
6
— Fair
86%
The Trees
3 votes
7
— Good
86%
Scott the Woz: It's a Bargain Bin Christmas
3 votes
8
— Great
86%
MTV Loaded
3 votes
8
— Great
86%
A Pinky and the Brain Christmas
3 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,009 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,193 votes
7
— Good
86%
Inception
71,789 votes
8
— Great
86%
Björk: Volumen
11 votes
8
— Great
86%
Rhythm Nation 1814
8 votes
8
— Great
86%
The Human Condition III: A Soldier's Prayer
146 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,400 votes
9
— Superb
86%
Weapon of Choice
5 votes
6
— Fair
86%
The Smashing Pumpkins: Vieuphoria
5 votes
8
— Great
86%
Woodpecker from Mars
5 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,192 votes
6
— Fair
85%
GoodFellas
20,559 votes
7
— Good
85%
NOT MY RESPONSIBILITY
12 votes
7
— Good
85%
Folklore: The Long Pond Studio Sessions
463 votes
8
— Great
85%
Madonna: Drowned World Tour 2001
31 votes
7
— Good
85%
City of God
11,103 votes
7
— Good
85%
Grave of the Fireflies
7,258 votes
6
— Fair
85%
Interstellar
72,555 votes
8
— Great
85%
My Chemical Romance: Life on the Murder Scene
16 votes
8
— Great
85%
Radiohead: The King Of Limbs – Live From The Basement
18 votes
8
— Great
85%
Lemonade
403 votes
8
— Great
85%
Harakiri
1,200 votes
6
— Fair
85%
Se7en
34,415 votes
5
— Meh
85%
The Maxx
11 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,107 votes
7
— Good
85%
When I Get Home
13 votes
8
— Great
1
2
3
65
66
67
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup