trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sebastian Billmann
VIP
10
3
followers
Osnabrück, Germany
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
269
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,701 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,506 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,073 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,971 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,984 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,816 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,242 votes
8
— Great
81%
Joker
46,932 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,235 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,264 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,268 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,007 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,588 votes
8
— Great
79%
Dune
36,537 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,270 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,848 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,898 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,746 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,689 votes
8
— Great
74%
Split
32,555 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,197 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,754 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,641 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,832 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,307 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,707 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,074 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,194 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,784 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,344 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,741 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,831 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,959 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,563 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,942 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,215 votes
8
— Great
79%
Her
23,185 votes
8
— Great
70%
Black Widow
24,003 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,263 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,438 votes
8
— Great
71%
The Matrix Revolutions
22,503 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,317 votes
8
— Great
73%
Looper
21,801 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,099 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,724 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,487 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,100 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,659 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,858 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,806 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,918 votes
8
— Great
77%
Taken
18,631 votes
8
— Great
69%
Barbie
19,302 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
17,307 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
18,233 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,930 votes
8
— Great
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,029 votes
8
— Great
76%
Argo
15,187 votes
8
— Great
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,490 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,910 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup