Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Laim
VIP
5
8
Followers
16
Following
Hope Valley
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
100
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Martian
52,889 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,820 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,068 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,860 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
41,197 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,918 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,413 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
31,151 votes
8
— Great
71%
World War Z
30,243 votes
8
— Great
73%
Cars
27,317 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,684 votes
8
— Great
70%
Minions
24,867 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,852 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
21,080 votes
8
— Great
75%
The Social Network
22,157 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,925 votes
8
— Great
68%
Tomb Raider
20,771 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
19,275 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
19,081 votes
8
— Great
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,648 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,969 votes
8
— Great
72%
The Fast and the Furious
17,294 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
17,154 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,874 votes
8
— Great
63%
Venom: Let There Be Carnage
17,478 votes
8
— Great
74%
Fast Five
15,329 votes
8
— Great
75%
Saw
14,620 votes
8
— Great
68%
The Day After Tomorrow
15,155 votes
8
— Great
70%
Zombieland: Double Tap
14,506 votes
8
— Great
66%
2 Fast 2 Furious
14,423 votes
8
— Great
72%
Ghostbusters: Afterlife
13,505 votes
8
— Great
74%
127 Hours
11,009 votes
8
— Great
71%
Non-Stop
10,593 votes
8
— Great
70%
Idiocracy
9,937 votes
8
— Great
72%
Love and Monsters
9,477 votes
8
— Great
73%
One Hundred and One Dalmatians
9,125 votes
8
— Great
71%
The Black Phone
9,164 votes
8
— Great
74%
Paddington
8,554 votes
8
— Great
77%
Instant Family
8,240 votes
8
— Great
68%
Saw II
8,701 votes
8
— Great
71%
Long Shot
8,212 votes
8
— Great
70%
Sonic the Hedgehog 2
7,732 votes
8
— Great
70%
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
7,631 votes
8
— Great
65%
Scream
7,746 votes
8
— Great
66%
Smile
7,468 votes
8
— Great
67%
Johnny English Strikes Again
7,105 votes
8
— Great
73%
Peppermint
6,846 votes
8
— Great
61%
The First Purge
7,064 votes
8
— Great
67%
Scream 2
6,676 votes
8
— Great
70%
EuroTrip
6,493 votes
8
— Great
77%
The Trial of the Chicago 7
6,077 votes
8
— Great
67%
Happy Death Day 2U
6,255 votes
8
— Great
79%
Kung Fu Hustle
5,453 votes
8
— Great
77%
South Park: Bigger, Longer & Uncut
5,505 votes
8
— Great
59%
Scary Movie 2
6,256 votes
8
— Great
71%
Police Academy
5,580 votes
8
— Great
67%
Spenser Confidential
5,549 votes
8
— Great
62%
Stuart Little
5,566 votes
8
— Great
60%
Scary Movie 3
5,573 votes
8
— Great
73%
Blue Is the Warmest Color
4,849 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch