trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
mel
VIP
8
followers
big hole
20
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
192
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,518 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,370 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,633 votes
6
— Fair
81%
The Avengers
65,308 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,795 votes
7
— Good
80%
Logan
60,645 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,025 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,209 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,883 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,881 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
49,390 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,635 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,746 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,121 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,918 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,163 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,522 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,035 votes
6
— Fair
76%
Black Panther
46,306 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,193 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,448 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,010 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,483 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,043 votes
6
— Fair
76%
Baby Driver
39,747 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,100 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,838 votes
7
— Good
79%
Dune
36,331 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,307 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,913 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,304 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,251 votes
6
— Fair
81%
Shutter Island
32,597 votes
6
— Fair
80%
Knives Out
32,602 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,191 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
31,935 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Kong: Skull Island
33,135 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,080 votes
7
— Good
84%
Alien
27,225 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,126 votes
6
— Fair
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,432 votes
6
— Fair
83%
Memento
25,811 votes
9
— Superb
75%
Spider-Man
26,504 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,243 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,713 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,528 votes
9
— Superb
79%
Her
23,127 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,749 votes
9
— Superb
70%
Black Widow
23,948 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
22,768 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,945 votes
7
— Good
81%
Oppenheimer
21,125 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,370 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,424 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,603 votes
9
— Superb
72%
The Suicide Squad
20,399 votes
8
— Great
77%
Drive
19,587 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Nobody
19,281 votes
7
— Good
79%
Jojo Rabbit
18,808 votes
7
— Good
64%
Spider-Man 3
20,705 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup