trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Lazo
16
followers
Montreal, Quebec, Canada
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
172
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
Spirited Away
24,041 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,262 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,706 votes
7
— Good
83%
The Disappearance of Haruhi Suzumiya
652 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,664 votes
7
— Good
82%
Casablanca
7,445 votes
7
— Good
82%
Amélie
14,663 votes
7
— Good
81%
Before Sunrise
6,089 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,491 votes
7
— Good
80%
A Clockwork Orange
15,123 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,015 votes
7
— Good
80%
Office Space
9,951 votes
7
— Good
80%
There Will Be Blood
9,870 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,915 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,251 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
20,005 votes
7
— Good
79%
Twelve Monkeys
15,735 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,481 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,860 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,328 votes
7
— Good
78%
A Close Shave
1,236 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,183 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,823 votes
7
— Good
78%
The Notebook
11,900 votes
7
— Good
78%
Predator
13,927 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,872 votes
7
— Good
77%
The Last Samurai
11,314 votes
7
— Good
77%
Zack Snyder's Justice League
17,031 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,271 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,570 votes
7
— Good
77%
Inside Man
9,897 votes
7
— Good
77%
Clerks
5,011 votes
7
— Good
77%
WarGames
4,886 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,630 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,373 votes
7
— Good
76%
Moneyball
10,486 votes
7
— Good
76%
The Illusionist
9,683 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,798 votes
7
— Good
76%
Goldfinger
6,072 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,533 votes
7
— Good
76%
50/50
7,685 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,745 votes
7
— Good
75%
Midnight in Paris
8,595 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,595 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,547 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,317 votes
7
— Good
75%
The Longest Ride
3,616 votes
7
— Good
75%
Big
6,440 votes
7
— Good
74%
Collateral
9,722 votes
7
— Good
74%
March of the Penguins
1,348 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,597 votes
7
— Good
74%
Coherence
7,013 votes
7
— Good
74%
Invictus
3,990 votes
7
— Good
74%
American Sniper
19,511 votes
7
— Good
74%
Slap Shot
868 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,620 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,187 votes
7
— Good
74%
Cape Fear
3,950 votes
7
— Good
73%
Cars
26,810 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,272 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup